Často kladené dotazy

Jak funguje portál Péče o rodiče.cz?

Jedná se o místo, které umožňuje kontakt mezi rodinami, které potřebují pomoc s péčí o své nemohoucí blízké (seniory či osoby zdravotně či tělesně postižené - ZTP), a pečovateli/pečovatelkami, které by jim s péčí mohli pomoci. Pečovatelé/pečovatelky mají možnost na portálu ZDARMA zveřejnit inzerát s nabídkou svých služeb, na který potom mohou reagovat rodiny z okolí (více informací v záložce Staňte se pečovatelkou!). Zveřejnit inzerát s poptávkou mohou ZDARMA i rodiny (více informací v záložce Hledáte pečovatelku?). Kontakt mezi rodinami a pečovateli/pečovatelkami probíhá přímo, bez prostředníka.Co mám udělat, pokud chci na portálu zadat inzerát?

Není nic jednoduššího! Stačí se zaregistrovat zde a postupovat dle pokynů. Pokud již u nás účet máte, přihlašte se zde. Po úspěšném přihlášení do uživatelského účtu v menu vlevo nahoře vybrat položku MOJE INZERÁTY a vybrat, zda se chcete stát pečovatelem/pečovatelkou nebo naopak pečovatele či pečovatele hledáte. Zadání inzerátu je ZDARMA.Co mám udělat, pokud chci kontaktovat zadavatele inzerátu (pečovatele/pečovatelku, rodinu)?

Pro zobrazení kontaktů na inzerenta je potřeba být na portálu přihlášen a mít aktivní placené členství na 1 nebo 3 měsíce, které je možné zakoupit zde. Poté u konkrétních inzerátů uvidíte možnost KONTAKTOVAT INZERENTA.Jak mohu své členství zaplatit?

Portál Péče o rodiče.cz umožňuje platbu online platební kartou (využíváme platební bránu GoPay), v takovém případě jsou placené služby k dispozici ihned; nebo platbu klasickým bankovním převodem, v tom případě jsou služby spuštěny po připsání peněz na účet.Je online platba platební kartou bezpečná?

Ano, platby přes platební bránu GoPay jsou zabezpečeny nejmodernější technologií 3D Secure. Při online platbě kartou jste přesměrováni na zabezpečenou platební bránu, kam zadáte údaje ze své platební karty. Banka poté na Váš mobilní telefon zašle autorizační SMS kód a teprve po zadání tohoto kódu je platba provedena. Náš portál se z celého procesu dozví jen výsledek, tedy zda byla platba provedena či nikoliv. Údaje z platební karty tak nemohou být zneužity. Pokud online platbě platební kartou přesto plně nedůvěřujete, je pro Vás samozřejmě k dispozici platba standardním bankovním převodem.Co se stane s mým inzerátem, až mi vyprší členství?

Podání inzerátu je pro pečovatele/pečovatelky i rodiny zdarma. Po vypršení členství bude Váš uživatelský účet automaticky převeden na bezplatnou variantu - inzeráty budou nadále aktivní, ale již nebudete moci kontaktovat ostatní inzerující.Je možné pečovatelku platit z příspěvku na péči?

Ano, stačí mít s pečovatelkou podepsanou písemnou smlouvu.